info@omnipb.com
+90216 499 66 64
Adresimiz
Çalışma Saatleri Pzt - Cum: 09:00 - 17:00 Haftasonu: Kapalı
Adres Omni Metalurji Esenşehir İmes Sanayi Sitesi A Blok 102 Sok. No: 3 34776 Ümraniye / İSTANBUL

OMN-DS-1.3

Çalışma Prensibi

Kapının üzerinde bulunan yüzeyden montajlı tek noktadan kilitlemeli panik barlar yangın kaçış yönüne göre kapıya montaj yapılır. Kapı üzerindeki panikbarlara basılarak kapının açılması sağlanır. Kasaya takılan menteşe takımları kapının çalışma kolaylığı sağlar. Kapının üzerinde bulunan kapı kapatıcı kapıyı standartlarda belirtilen hızlarda açılmasını ve kapanmasına yardımcı olur. Kanat kapandığında kanat önünde yada arkasında canlı olması halinde kanatın çarpmasında canlılara zarar vermemesini sağlar.Kapının arka yüzeyinde bulunan arka kol ile kapı dışardan kitlenmesine rağmen içerden her şartta panikbarlara basıldığında kapı açılır.

Kullanılan Ürünler
1OMN-550DYüzey Montaj Tek Noktadan Kilitlemeli Panik Bar1 Adet
2OMN-55MArka Kol – Barel Dahil1 Adet
3OMN-STPRYarımay Kapı Stoperi2 Adet
4MR-SF-Y20x220x2mm İntumesan (Şişen) Fitil7 Metre
5DR-TSCOMPACTDirsek Kollu Kapı Kapatıcı EN2/3/41 Adet
6OMN-YM-SH-STFKLSertifikalı Yaylı-Yaysız Menteşe Seti1 Set
Kullanım Alanları

Yangıngın kapıları, duman bölgeleri, 30 dan fazla kişinin bulunduğu salonlar, derslikler, stadyumlar, konser salonları gibi yerlerde acil cıkış kapılarında kullanılmalıdır. Metal, Aluminyum, Ahşap kapılarda kullanıma uygundur.

OMNİ Aksesuar Kullanmanın Avantajları

Ürünlerin tamamı sertifikalıdır ve yangın yönetmeliklerine uygundur.

Yerli üretim malzemeler olduğu için herhangi bir ihtiyaç halinde hızlıca malzeme tedariği sağlanabilir ve kullanım yeri risk altında kalmaz.

Omni sistem özelliği gereki kapılar kilitli olsa bile üzerinde bulunan panik barlara basıldığında kapı her şartta açılır.